Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny potrądzikowe – poznaj skuteczność mikronakłuwania

Blizny potrądzikowe to charakterystyczne ślady na skórze twarzy, które przybierają postać małych dziurek. Powstają po trądziku, ale też mogą uwidocznić się na skutek innych problemów dermatologicznych. Trudno jest pozbyć się ich domowymi sposobami. Jedną ze skutecznych metod walki z bliznami potrądzikowymi jest radiofrekwencja mikroigłowa. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg.

Blizny potrądzikowe – problem nie tylko ludzi młodych

Blizny potrądzikowe powstają na skutek stanów zapalnych, które powodują w skórze trwałe uszkodzenia. Ich przyczyną jest nie tylko trądzik młodzieńczy. Podobne blizny mogą powstać po ospie, trądziku różowatym i innych problemach skórnych. Często towarzyszą temu również przebarwienia pozapalne.

Kiedy skóra zostanie głęboko uszkodzona, jej fragment zostaje zastąpiony przez tkankę łączną włóknistą. Blizny mogą być płaskie, wklęsłe lub wypukłe. W przypadku zmian potrądzikowych najczęściej mamy do czynienia z zanikiem tkanki, czyli tzw. bliznami atroficznymi (zanikowymi). Struktura skóry jest nierówna i pofałdowana. W skórze można zauważyć charakterystyczne wgłębienia różnej wielkości i głębokości.

Zastosowanie RF mikroigłowej w usuwaniu blizn potrądzikowych

Chociaż niezwykle trudno jest je usunąć domowymi sposobami, blizny potrądzikowe to nie wyrok. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w medycynie estetycznej istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tych niedoskonałości. Przykładem jest radiofrekwencja mikroigłowa, z której można skorzystać m.in. w Klinice La Perla Poznań w Starym Browarze. Zabieg ten stanowi połączenie mikronakłuwania i podgrzewania głębokich warstw skóry w celu pobudzania uśpionych procesów regeneracyjnych. Ze względu na zastosowanie podwyższonej temperatury podczas radiofrekwencji mikroigłowej zabieg ten nazywany jest również termoliftingiem.

Procedura wykonywana jest po zastosowaniu kremu znieczulającego. Lekarz posługuje się głowicą uzbrojoną w cieniutkie mikroigły emitujące energię fal radiowych. Dochodzi do wzrostu temperatury do około 45°C, co powoduje silną przebudowę i regenerację tkanki bliznowatej. Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej obszar poddawany zabiegowi odzyskuje ukrwienie, a nowe włókna kolagenowe wypełniają ubytki tkankowe. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna, a blizny mniej widoczne lub znikają całkowicie.

Skuteczność radiofrekwencji mikroigłowej na blizny potrądzikowe

Pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej na blizny są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Poprawia się koloryt i struktura skóry. Procesy zainicjowane podczas RF mikroigłowej trwają jednak znacznie dłużej, dlatego optymalne efekty pojawiają się dopiero po około 1-2 miesiącach. Największą skuteczność osiąga się po serii zabiegów. Efekty usuwania blizn potrądzikowych są trwałe. Nie są one w stanie się odtworzyć. W wielu przypadkach udaje się całkowicie wygładzić skórę. Zdarza się też, że dla uzyskania optymalnych rezultatów trzeba połączyć radiofrekwencję mikroigłową z innymi zabiegami medycyny estetycznej w ramach tzw. terapii łączonej. Do usuwania blizn wykorzystuje się też m.in. peelingi medyczne i laseroterapię.

Jeśli chcesz poznać inne skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Artykuł promocyjnyZobacz także:

Patryk

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Photo of author

Patryk

Dodaj komentarz